Podczas remonty starego mieszkania należy wynająć kontener

kontener

Wiele osób przeprowadzających remont starego mieszkania boryka się z problemem śmieci. Najpierw stare mieszkanie (na przykład odziedziczone po dziadkach) należy opróżnić ze starych rzeczy, sprzętu i mebli, a potem podczas remontu usuwać z niego resztki desek, farb, gruzu czy kafelków. Niestety część osób próbuje unikać dodatkowych kosztów i odpady wyrzuca do zwykłego kosza na śmieci. W takim wypadku powinny one wynająć kontener i „nietypowe” odpady usuwać do niego. Dlaczego jest to lepsze rozwiązanie?

Ekologicznie i zdrowo

„Nietypowe” śmieci wymagają specjalnego traktowania. Nie można ich zostawiać ot tak, na śmietniku, na świeżym powietrzu, gdyż mogą stać się niebezpieczne dla ludzi i środowiska. Na przykład stara lodówka stojąca na zewnątrz po jakimś czasie zaczyna rdzewieć i uwalniać do otoczenia metale ciężkie, takie jak freon, kadm czy ołów. Ich duże stężenie jest dla ludzi trujące. Podobnie wygląda sytuacja z puszkami zawierającymi resztki farb czy lakierów. Dlatego właśnie powinno się zamawiać kontener od profesjonalnej firmy zajmującej się odbiorem odpadów. Pracownicy firmy odbiorą od nas pełen kontener, a „nietypowe” śmieci trafią w ręce specjalistów. Wszystkie szkodliwe substancje zostaną zneutralizowane, a profesjonalne linie do recyclingu zajmą się odzyskiem tego, czemu można będzie jeszcze nadać nowe życie.

Co można wrzucić do kontenera?

Do wynajętego kontenera możemy wrzucać w zasadzie wszystko. Usługa jego wynajmu została stworzona właśnie po to, aby osoby remontujące mieszkania mogły skupić się na przygotowywaniu mieszkania do wprowadzenia się, zamiast na zastanawianiu się, jak posortować nietypowe odpady, lub jeszcze gorzej – aby nie wyrzucały ich bezmyślnie na śmietnik. Do kontenera możemy więc wyrzucić stary sprzęt AGD i RTV, stare meble, pościel i ubrania. Podczas remontu do kontenera śmiało możemy wrzucić worki z gruzem, drzwi i framugi, zerwaną klepkę i wszystkie inne rzeczy, których będziemy chcieli się pozbyć. Możemy być spokojni, ze odpady trafią w ręce specjalistów, którzy zajmą się nimi w odpowiedni sposób.