Sprzedaż maszyn recyclingowych oznacza też ich serwis

maszyny recyklingowe

Mogłoby się wydawać, że firmy recyclingowe to tylko miejsca, w których ze starych produktów odzyskuje się to, co się da, aby tchnąć w nie nowe życie. Jednak firmy, które zajmują się odzyskiem surowców ktoś musi wyposażać w odpowiedni do tego sprzęt, a także intensywnie szkolić z nowych technologii. Można więc powiedzieć, że branża recyclingu to cały łańcuch zależnych od siebie ogniw, które muszą współpracować, aby ochrona środowiska była jak najskuteczniejsza. Czym jeszcze zajmują się dostawcy maszyn recyclingowych?

Doradztwo i projekty

Tego typu firmy przede wszystkim zajmują się doradztwem. Muszą doskonale znać właściwości maszyn, które sprzedają, by móc dostarczyć klientom najwydajniejsze rozwiązania. Działalność firm dostarczających maszyny to także projektowanie i tworzenie linii recyclingowych. Jak wygląda? Przypuśćmy, że do firmy zgłasza się osoba, która chciałaby otworzyć swój auto-złom. Aby interes zarabiał na siebie, z rozbitych aut trzeba wyciągać nie tylko  części, które nadają się jeszcze do użycia, ale także wszystkie elementy, które da się w jakikolwiek sposób przetworzyć. Niewiele osób wie, że z przewodów samochodowych można odzyskać bardzo dużo miedzi, która jest niezbędnym składnikiem w nowych kablach. Dlatego tez przyszły właściciel auto-złomu powinien mieć w nim doskonale zaprojektowaną linię recyclingową, która pomoże mu odzyskać z rozbitych aut wszystko to, na czym jeszcze będzie mógł zarobić.

Szkolenia i serwis

Jak każda firma sprzedająca lub dystrybuująca sprzęt, również dostawcy maszyn do recyclingu oferują swoim klientom obsługę gwarancyjną i serwis, a gdy tego potrzeba – specjalistyczne szkolenia. Specjaliści prowadzący szkolenia są czasem zapraszani do wywiadów prowadzonych w prasie branżowej lub na konferencje partnerskich firm. Oczywiście handlowcy i mechanicy sami muszą też uczestniczyć w szkoleniach, tym razem prowadzonych przez sprzedawców sprzętu, którego są dystrybutorami, aby doskonale znać jego właściwości i poznawać najnowsze wprowadzane w maszynach rozwiązania.