Co to są maszyny co recyclingu ZSEE i tak zwane elektrośmieci

elektro-smieci

Chociaż w Polsce recycling jeszcze raczkuje, z roku na rok coraz więcej Polaków przykłada wagę do segregacji śmieci i dbania o okolicę. Dzięki recyclingowi generujemy o wiele mniej śmieci, mniej eksploatujemy złoża naturalne i dbamy o to, by do ziemi nie przedostawały się szkodliwe substancje. Profesjonalne linie recyclingowe to całe parki maszyn, które potrafią odzyskiwać najróżniejsze surowce. Każda szanująca się firma recyclingowa wśród nich posiada maszyny do recyclingu ZSEE. Czym one są?

Elektrośmieci

Profesjonalne maszyny do recyclingu ZSEE, to nic innego jak maszyny, które poddają recyclingowi zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Co się dzieje ze starą lodówką, która trafia do firmy zajmującej się recyclingiem? Pracownicy firmy najpierw wydobywają z lodówki różne części i podzespoły, jeśli znajdują się w niej takie, których można jeszcze użyć. To, czego nie można zamontować jako zamiennika w innego lodówce, trafia do maszyn recyclingowych. Maszyny odzyskują różnego rodzaju surowce ze starego sprzętu, między innymi miedź, aluminium czy ołów. To, co jest bardzo ważne to fakt, że w tego typu zakładach neutralizowane są również szkodliwe substancje znajdujące się w sprzęcie, które byłyby niebezpieczne dla człowieka i środowiska, gdyby przedostały się do ziemi czy wody, takie jak kadm czy freon. Ostatecznie na wysypisko trafiają tylko bezpieczne elementy, z których już naprawdę nie da się nic zrobić.

Wyrzucanie elektrośmieci

Jak widać, firmy recyclingowe nadają drugie życie staremu sprzętowi. Jednak aby do tego doszło, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny musi najpierw trafić w odpowiednie ręce. Dlatego bardzo ważne jest uświadamianie społeczeństwa, że elektrośmieci nie wolo wyrzucać na śmietnik czy do lasu. Powinno się je oddawać do specjalnych punktów lub zamawiać ich wywóz właśnie w wyspecjalizowanych firmach. Kupując nowy sprzęt AGD czy RTV stary, tego samego typu, możemy zostawić w sklepie. Sklepy mają obowiązek go od nas przyjąć.