Dodatkowe wyposażenie linii recyklingowych

Pozostałe wyposażenie

Jako przedstawiciel firmy GUIDETTI zajmujemy się tworzeniem linii recyklingowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Oprócz gotowych do pracy zestawów z serii Wire Professional i WEEE mogą to być linie z zastosowaniem różnej kombinacji maszyn, ukierunkowane na recykling silników elektrycznych, chłodnic, radiatorów, kabli lub innego sprzętu bogatego w surowce wtórne. Obok podstawowych maszyn takich jak: separatory, młyny, rozdrabniacze i granulatory oferujemy szereg dodatkowych urządzeń, które wspólnie mogą tworzyć rozbudowane i w pełni zautomatyzowane linie do recyklingu Zorby, car fluff i innych materiałów nadających się na przerób.

Elementy wyposażenia linii recyklingowych

Odizolowywacz do kabli

Odizolowywacze do kabli

Dla linii recyklingowych, które służą do separacji miedzi i aluminium z wszelkiego rodzaju kabli dodatkowym wyposażeniem jest każdy z proponowanych przez nas modeli odizolowywacza. Modele „3/30”, „6/100” i „30/140”wykorzystywane są m.in. do recyklingu kabli samochodowych, w tym również kabli opancerzonych.

Nożyce pneumatyczne

Nożyce pneumatyczne

Również do odzysku aluminium i miedzi zawartych w kablach służą nożyce z serii CP30. Poddane recyklingowi przewody elektryczne są przy użyciu nożyc pneumatycznych cięte za pomocą linii sprężonego powietrza. Urządzenie jest w stanie przeciąć kabel wielowłókowy o przekroju 40/30 mm, miękki przewód rdzeniowy aż do 32/28 mm i kabel twardy do 22/18 mm.

Nożyce hydrauliczne

Nożyce hydrauliczne

Oferowane przez nas nożyce hydrauliczne Aligator to produkt przeznaczony dla profesjonalnych linii do recyklingu ZSEE. W tej serii produkowane są dwa modele („250/4” i „600/15”), które z łatwością przecinają kable elektryczne oraz lekkie materiały żelazne znajdujące się w częściach zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Maksymalna moc cięcia tych nożyc wynosi aż do 11 000 kg.

Taśmy transportujące

Taśmy transportujące

Taśmy transportujące z serii NT to idealne uzupełnienie dla separatorów czy też młynów recyklingowych marki GUIDETTI. Na taśmach transportowany jest wstępnie rozdrobniony materiał, który przechodzi w ten sposób przez poszczególne etapy recyklingu. Oferowane przez nas taśmy to urządzenia o niskiej masie, kompaktowe i bardzo łatwe w obsłudze. Rolka przesuwna wykonana jest z wysokiej jakości gumy odpornej na ścieranie, co ma duży wpływ na żywotność tej części urządzenia.

Taśmy dozujące

Taśmy dozujące

Taśmy dozujące produkowane w serii ND są stosowane jako akumulatory do materiału wstępnie rozdrobnionego w celu nieprzerywanego zasilania pracy młynów do recyklingu komorowych (seria Turbo), młynów młotkowych, separatorów itp. Stałe dozowanie i gromadzenie materiału wstępnie rozdrobnionego pozwala na wykorzystanie maszyny w sposób optymalny, zachowując w ten sposób maksymalny poziom efektywności linii recyklingowej.

Separatory magnetyczne

Separatory magnetyczne

Separator działający w oparciu o magnes automatycznie oddziela kawałki żelaza zmieszane z materiałami takimi jak: piasek odlewniczy, węgiel, lignit, klinkier i wiele innych. Dzięki zastosowanym w nim trwałym magnesom ferrytowym o wysokim poziomie HC, separator ten uzyskuje pola magnetyczne o sile odpowiadającej wyższej klasy separatorom elektromagnetycznym. Jednocześnie jego przewagę nad innymi separatorami stanowi napęd z silnika elektrycznego gwarantujący niskie zużycie energii, a tym samym małe koszty utrzymania maszyny, które związane są praktycznie tylko z wymianą części mechanicznych. Ponadto separator marki GUIDETTI wytwarza stałe, właściwie niewyczerpalne pole magnetyczne, co jest gwarancją długiego i niezawodnego funkcjonowania urządzenia.

Dzięki zastosowaniu trwałych magnesów ferrytowych o wysokim poziomie HC uzyskiwane są pola magnetyczne o natężeniu odpowiadającym separatorom elektromagnetycznym, jednocześnie oferując następujące zalety:

  • Brak zużycia energii,
  • Stałe i praktycznie niewyczerpalne pole magnetyczne,
  • Gwarancja funkcjonowania zależna od pól magnetycznych, które nie mogą być przerwane (nie mogą się zepsuć),
  • Niskie koszty utrzymania ściśle związane tylko z częściami mechanicznymi,
  • Napęd z silnika elektrycznego.
Separatory Zyg-Zag

Separatory Zyg-Zag

Separatory pracujące w systemie „zygzak” mogą funkcjonować jako oddzielny element linii recyklingowej, lecz znajdą je Państwo również w naszych granulatorach do kabli. Jest to regulowane urządzenie również do separacji niemal każdego rodzaju tworzyw sztucznych, w pełni kompatybilne z innymi maszynami do recyklingu marki GUIDETTI. Separator „zygzak” usuwa metodą kaskadową lekkie zanieczyszczenia z poddanej, wstępnie zmielonej frakcji materiału. Oczyszcza tworzywo m.in. z drewna, styropianu, papieru, działając w oparciu o różnicę w gęstości nasypowej tych materiałów.

Przesiewacz wibracyjny

Przesiewacz wibracyjny

Nowa seria przesiewaczy wibracyjnych przeznaczonych do selekcji wymiarowych pozwala na oddzielenie materiałów suchych, sproszkowanych lub w postaci granulatu o wielkości cząstek aż do 33 mikronów. Na oferowanych przesiewaczach można zainstalować do pięciu sit, które przeznaczone są do przesiewu produktów lekkich i kruchych. Konstrukcja tych maszyn umożliwia prosty montaż i demontaż elementów wymiennych, co ułatwia podstawowe prace konserwatorskie.

Zawory obrotowe

Zawory obrotowe

Zawory obrotowe z gumowymi łopatkami, wyposażone w siłownik stanowią dodatkowy element wyposażenia linii produkcyjnych, zapewniający jej stałą, w pełni kontrolowaną pracę.

Stoły do separacji

Stoły do separacji

Dostępne w naszej ofercie stoły separacyjne są stałym wyposażeniem profesjonalnych linii recyklingowych, umożliwiającym oddzielenie materiałów o różnym ciężarze właściwym. Mają szeroki zakres zastosowań począwszy od separacji metali, tworzyw sztucznych i drewna, poprzez sortowanie frakcji ZSEE, a skończywszy na recyklingu ASR, Zurik czy Zorba. Urządzenia te mają możliwość regulowania kąta nachylenia, częstotliwości wibracji, a także ciśnienia powietrza, którego wysokość ma decydujący wpływ na czystość podlegających przerobowi materiałów. Wykonane są z aluminiowego marszczonego płótna lub z gładkiej stali nierdzewnej w różnych rozmiarach.

Ślimaki

Ślimaki

Przenośniki ślimakowe twarde, rurowe i kanałowe to produkt przeznaczony do płynnego transportu materiałów sproszkowanych lub granulatów, jakie uzyskiwane są w procesie recyklingu. W naszej ofercie dostępne są ślimaki o średnicy od 114 do 323 mm.

Systemy filtrujące

Systemy filtrujące

Aby ograniczyć emisję pyłów powstałych w skutek recyklingu tworzyw sztucznych, e-złomu czy też metali kolorowych, należy doposażyć linię recyklingową w systemy filtrujące. Scentralizowane systemy filtracji marki GUIDETTI zdecydowanie poprawiają jakość powietrza, tym samym wpływając na zwiększenie wydajności produkcji. Są urządzeniami trwałymi, wyposażonymi w filtry o dużej wytrzymałości eksploatacyjnej.