Pozostałe wyposażenie

Pozostałe wyposażenie

W celu pełnego skompletowania poszczególnych maszyn przeznaczonych do recyklingu kabli oraz recyklingu elektroniki, można wyposażyć je w szereg dodatkowych akcesoriów, niezbędnych do ułatwienia pracy przygotowującej materiał przed jego przetwarzaniem. Innym rozwiązaniem może być kompletne zautomatyzowanie poszczególnych linii recyklingowych.

 

Elementy wyposażenia linii recyklingowych

Odizolowywacz do kabli

Odizolowywacz do kabli

Odizolowywacze do kabli mod. “3/30”, mod. “6/100” i mod. “30/140” zostały zaprojektowane w celu oddzielania miedzi lub aluminium od osłony kabla elektrycznego. Można przetwarzać również innego rodzaju kable np. kable opancerzone.

Nożyce pneumatyczne

Nożyce pneumatyczne

Nożyce serii CP30 tną za pomocą linii sprężonego powietrza, są bardzo wytrzymałe i niezawodne, mimo używania w trudnych warunkach. Są w stanie przeciąć kabel wielowłókowy aż do 40/30 mm, miękki przewód rdzeniowy aż do 32/28 mm i kabel twardy do 22/18 mm.

Nożyce hydrauliczne

Nożyce hydrauliczne

Nożyce serii Alligator mod. “250/4” i mod. “600/15” są w stanie przecinać kable elektryczne i lekkie materiały żelazne. Moc cięcia: aż do 11.000 kg.

Taśmy transportujące

Taśmy transportujące

Taśmy transportujące z serii NT są idealnym rozwiązaniem do transportu materiału wstępnie rozdrobnionego takiego jak kable miedziane i innych materiałów przeznaczonych do recyklingu. Dzięki niskiej masie, są one bardzo łatwe w obsłudze i mogą być używane w ciasnych lub trudno dostępnych pomieszczeniach. Taśma przesuwna z kolcami wykonana jest z czarnej gumy odpornej na ścieranie co ułatwia transport materiału.

Taśmy dozujące

Taśmy dozujące

Taśmy dozujące serii ND są stosowane jako akumulatory do materiału wstępnie rozdrobnionego w celu zasilania, w sposób nieprzerwany, młynów komorowych (turbo), młynów młotkowych, separatorów itp. Stałe dozowanie i gromadzenie materiału, wstępnie rozdrobnionego, pozwala na wykonywanie pracy maszyny w sposób optymalny, zachowując w ten sposób maksymalny poziom produkcji i jakości.

Separatory magnetyczne

Separatory magnetyczne

Automatycznie oddziela kawałki żelaza zmieszane z materiałami (piaskiem odlewniczym, węglem, lignitem, różnymi minerałami, klinkrem, śmieciami, nawozami itp.).

Dzięki zastosowaniu trwałych magnesów ferrytowych o wysokim poziomie HC uzyskiwane są pola magnetyczne o natężeniu odpowiadającym separatorom elektromagnetycznym, jednocześnie oferując następujące zalety:

  • Brak zużycia energii,
  • Stałe i praktycznie niewyczerpalne pole magnetyczne,
  • Gwarancja funkcjonowania zależna od pól magnetycznych, które nie mogą być przerwane (nie mogą się zepsuć),
  • Niskie koszty utrzymania ściśle związane tylko z częściami mechanicznymi,
  • Napęd z silnika elektrycznego.
Separatory Zyg-Zag

Separatory Zyg-Zag

Separator, który działa w oparciu o różnicę w gęstości nasypowej.

Przesiewacz wibracyjny

Przesiewacz wibracyjny

Nowa seria przesiewaczy wibracyjnych przeznaczonych do selekcji wymiarowych pozwala na oddzielenie materiałów suchych o wielkości cząstek aż do 33 mikronów. Są łatwe w instalacji, mogą prowadzić do 5 separacji sieci zgromadzonych w jednym separatorze.

Zawory obrotowe

Zawory obrotowe

Zawory obrotowe z gumowymi łopatkami, wyposażone w siłownik.

Stoły do separacji

Stoły do separacji

Stoły do separacji wykonane z aluminiowego marszczonego płótna lub z gładkiej stali nierdzewnej, ze światłem w kanale powietrza; dostępne w różnych rozmiarach.

Ślimaki

Ślimaki

Przenośniki ślimakowe twarde, rurowe i kanałowe o średnicy od 114 do 323 mm.

Systemy filtrujące

Systemy filtrujące

Scentralizowane systemy filtracji powietrza ograniczają emisję pyłów.