Blog

Młyny do recyklingu – zalety

Współczesny świat zmaga się z problemem globalnego zalewania śmieciami wykonanymi z tworzyw sztucznych i nie tylko. Ich główną wadą jest fakt, że rozkładają się bardzo wolno. W zależności od rodzaju użytego tworzywa sztucznego, proces ten trwa od 100 do nawet 1000 lat! Zwykłe reklamówki, które dostępne są niemal w każdym sklepie rozkładają się 400 lat, a papierki po cukierkach około…

Etapy recyklingu tworzyw sztucznych

Odpady z tworzyw sztucznych są bardzo niebezpieczne dla środowiska, a jednocześnie można je skutecznie przetwarzać i wykorzystywać ponownie. Dlatego też we współczesnej gospodarce i ekologii bardzo duże znaczenie ma wydajny i sprawny recykling tworzyw sztuczny, który możliwy jest z zastosowaniem profesjonalnych maszyn.

Odzysk aluminium: na czym polega i jakie ma znaczenie dla środowiska?

Aluminium to tworzywo metaliczne, które znajduje obecnie bardzo częste zastosowanie. Jednym ze sposobów na jego pozyskiwanie jest recykling tego surowca.

Maszyny do recyklingu zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego

Recykling odgrywa bardzo istotną rolę w zakresie zarządzania odpadami, ma również duże znaczenie ze względów gospodarczych. Dzięki procesom odzyskiwania z odpadów różnorodnych substancji, zwiększa się ilość surowców, które mogą być powtórnie wykorzystane jako surowce do produkcji wyrobów trafiających na nasz rynek. Dotyczy to przede wszystkim metali. Bardzo ważną rolę odgrywa przede wszystkim recykling zużytych kabli, odpadów elektronicznych i elektrycznych.

Odzysk tworzyw sztucznych – metody

W dzisiejszych czasach ze wszystkich stron otaczają nas tworzywa sztuczne. Są obecne we wszystkich gałęziach przemysłu. Wszystkie materiały tradycyjne stosowane do produkcji różnego rodzaju opakowań (takie jak drewno, metal czy szkło) są bardzo szybko wypierane przez tworzywa sztuczne. To właśnie z tworzyw sztucznych wyrabia się około 25% opakowań. Skąd takie zainteresowanie plastikiem?

Recykling miedzi i kabli miedzianych

Miedź jest obecna praktycznie we wszystkich urządzeniach elektronicznych dostępnych obecnie na rynku. Co ciekawe tworzenie przewodów w oparciu o ten surowiec trwa od końca XIX wieku i nadal cieszy się ogromną popularnością. Miedź mogą zawierać: komputery, telefony, laptopy, stare telewizory. Należy pamiętać, że bardzo duże ilości tego surowca zawierają kable miedziane, stosowane powszechnie w naszym otoczeniu. Bardzo dużo miedzi znajdziemy…