Co dzieje się ze zużytym sprzętem biurowym w dużych firmach

Zużyty sprzęt biurowy

Technologia nieustająco pędzi do przodu. Jeszcze niedawno faxy były ekskluzywnym sprzętem biurowym, obecnie prawie się o nich zapomina, gdyż ich rolę z powodzeniem przejęły skanery i poczta e-mail. Sprzęt biurowy, tak jak i ten domowy, zużywa się i zastępowany jest przez nowsze i wydajniejsze modele. Gdy kupujemy nowy telewizor wystarczy, że stary oddamy do sklepu. Co jednak mają zrobić ze starym sprzętem biurowym ogromne firmy, gdy wymieniają na raz 100 komputerów, 20 drukarek i 40 skanerów?

Recycling

Firma musi skorzystać z usług przedsiębiorstwa, które oferuje recycling zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Pracownicy firmy odbiorą niedziałający lub stary sprzęt od klienta i zabiorą go do swojej siedziby. Tam zostanie od poddany recyclingowi. Poszczególne sprzęty trafią do specjalistycznych maszyn, które odzyskają z niego to, co jeszcze da się użyć. Mimo galopującego postępu technologicznego część podzespołów komputerowych da się jeszcze użyć w nowych modelach. Firma zajmie się również neutralizacją substancji szkodliwych. Gdybyśmy wyrzucili komputer lub drukarkę na śmietnik, po jakimś czasie zaczęłaby rdzewieć i uwalniać szkodliwe i trujące substancje do atmosfery i gleby. Dzięki unieszkodliwieniu ich przez firmę recyclingową, to co trafi na wysypisko, nie będzie już nikomu zagrażało.

Inne usługi

Tego typu usługodawcy mogą pomóc firmom w dużo większym zakresie. Jeśli właściciel firmy sobie tego zażyczy, przedsiębiorstwo recyclingowe pomoże mu opracować cały plan gospodarowania odpadami. Co to daje? Firmy rozsądnie gospodarujące odpadami oszczędzają pieniądze, które musiałyby wydawać na różnego rodzaju kary. Dzięki pomocy doświadczonego usługodawcy wyspecjalizowanego w recyclingu, nie tylko będą na bieżąco z wymogami cały czas zmieniającego się prawa, ale również będą mogły szczycić się mianem firmy przyjaznej środowisku. Współpraca z firmami recyclingowymi jest wręcz niezbędna w wypadku zakładów, które poza zużytym sprzętem mają do zutylizowania np. resztki farb czy gruzu po remoncie biura.